Aktualności

dzien d i b

       Najważniejszym i pierwszym środowiskiem, jakie zna dziecko jest rodzina. W  niej dziecko wzrastając, uczy się współżycia z innymi ludźmi, nawiązuje kontakty oraz zdobywa pierwsze doświadczenia. Dzięki rodzinie może ono prawidłowo się rozwijać poprzez poznawanie świata. Rodzinę tworzy określona grupa osób, którą łączą nazwisko, tradycje, przywiązanie,  wyznawane wartości, wzorce zachowań czy też religia. To dzięki nim dziecko kształtuje swoją osobowość i postawę, którą z  dużym prawdopodobieństwem przeniesie w przyszłości na swoją własną rodzinę. Dlatego ważne jest, w jakiej atmosferze dziecko wzrasta, jak kierują swoim życiem rodzice, czy dopuszczają do swojej rodziny dalszych krewnych, dziadków i znajomych oraz też  czy pozwalają, aby wpływali oni na rozwój dziecka.

W rodzinie wielopokoleniowej dzięki obecności dziadków, młodsi jej członkowie mogą uczyć się szacunku do starszej osoby, cierpliwości, wyrozumiałości i  odpowiedzialności za zdrowie i samopoczucie innych.

Previous Next

15 listopada odwiedziły nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 11 im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu.

Grupa Sówki i Papużki bardzo chętnie oprowadziły gości po przedszkolu. Proponując zajęcia w sali „Doświadczania świata” oraz „Sensoplastyki”.

Celem integracji jest dać szansę każdemu dziecku, pozwolić nawiązać wzajemne kontakty, stworzyć jedną grupę. Pamiętajmy, że jest to proces obustronny. Wszyscy od siebie się uczą!  

Bycie razem daje szansę akceptacji  w sposób spontaniczny i naturalny, daje szansę na radość, uśmiech, pracę  i  zabawę.

Efektem naszej wspólnej pracy i zabawy jest przepiękne dzieło malarskie zdobiące salę do Sensoplastyki ®. Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Previous Next

29 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły "poznać swoją przyszłość" dzięki zabawie "kim będę w przyszłości". Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji dzieci. 

Previous Next

19 listopada nasze Przedszkole pierwszy raz wzięło udział w Festiwalu Bajkowy Świat. W tym roku reprezentowała nas grupa Papużki. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu rodziców dzieci zaprezentowały przepiękne stroje w tonacji jesiennej. 

Previous Next

Dzieci z grupy "Skowronki" wzięły udział w konkursie tanecznym "Show dance" zorganizowanym przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, w układzie tanecznym "Świąteczny taniec - Christmas dance". Układ został stworzony do fragmentów trzech najpopularniejszych utworów świątecznych w języku angielskim. Przedszkolaki mimo dużej tremy, jaką odczuwa przecież każdy artysta, dały fantastyczny występ, który rozbawił obecną publiczność, a z sali dało się usłyszeć wołanie, że nasze przedszkolaki to małe elfy - pomocnicy Świętego Mikołaja, który już niedługo zapuka do drzwi wszystkich grzecznych dzieci. Małe ELFY oraz choreografia wraz z muzyką zostały docenione przez jury i nagrodzone medalami za zajęcie II miejsca w konkursie tanecznym , za co BARDZO DZIĘKUJEMY. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe i dumne.

Kalendarz

January 2020
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

O nas

Miejskie Przedszkole Nr 11
ul. Kraszewskiego 1
37-500 Jarosław
dyrekcja(at)mp11.jaroslaw.pl
sekretariat(at)mp11.jaroslaw.pl