Aktualności

Previous Next

Z ogromną przyjemnością i radością pragniemy poinformować, że nasze przedszkole kończy dziś okrągły rok. Bardzo się cieszymy, że wspólnymi siłami udało nam się stworzyć tak wspaniałe miejsce jak to. Nie byłoby go jednak gdyby nie dzieci, których uśmiechy każdego dnia rozświetlają mury naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że rok, który mamy już za sobą jest pierwszym wielkim krokiem do dalszych ogromnych sukcesów, którymi będziemy mogli się wspólnie razem dzielić.

Previous Next

 

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszym przedszkolu 8 listopada odbyła się Uroczysta Akademia. Nasze przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Tego dnia dzieci z dumą mogły uroczyście zaprezentować znane każdemu Polakowi słowa: " Kto Ty jesteś? Polak mały". Program artystyczny mogli podziwiać zaproszeni goście, Dyrektor przedszkola, kadra oraz przedszkolni koledzy i koleżanki.  Na zakończenie uroczystości o godzinie 11.11 symbolizującej świąteczną datę, wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski.  

 

Previous Next

Na zajęciach z języka angielskiego dzieci utrwalały słownictwo związane z jesiennymi ubraniami . Dzieci reagowały na polecenia wydawane w języku angielskim, typu: Put on the …; Take off the …; Open the umbrella!; Close the umbrella. Stwarzanie przez nauczyciela sytuacji umożliwiających dzieciom osłuchanie się z językiem obcym i zrozumienie przez nich wypowiedzi nauczyciela, jest jedną z najlepszych metod nauczania języka obcego.

Previous Next

W piątek 24 października 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się I Dzień Dyni - The Pumpkin Day. Rodzice tego dnia bardzo postarali się wyjątkowo ubrać swoje pociechy, własnoręcznie wykonując stroje na "Jesienny Pokaz Mody", poświęcając ich wykonaniu wiele czasu, wykazując się przy tym ogromną kreatywnością oraz niesamowitymi zdolnościami. Dzieci tego dnia bawiły się przy dobrze im znanym piosenkach w języku angielskim. W zabawowej formie utrwalały znajomość języka angielskiego, czerpiąc z tego wiele radości i uśmiechu. Przedszkolaki wzięły również udział w zabawach ruchowych, w których główną bohaterką była Dynia.
Bardzo dziękujemy rodzicom za tak ogromne zaangażowanie w przygotowaniu wyjątkowych strojów dla dzieci. 

Previous Next

Dnia 21.10.2019 rozstrzygnięty został konkurs "WAKACYJNA MAPA MYŚLI". Zadaniem konkursowym było stworzenie techniką dowolną plastyczną  pracy, dotyczącej tematu. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały przepiękne prace, a wybór zwycięzców był bardzo trudny. Jury wyłoniło trzech laureatów. Ze względu na duże zainteresowanie oraz wysoki poziom artystyczny przyznano także trzy wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, a zwycięzcy ponadto atrakcyjne nagrody. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy pomysłowości i dużego wkładu twórczego. Zachęcamy również do udziału w kolejnych konkursach. 

Pani Alla'i Khoptyar - dziekan wydziału Filologii zagranicznej Uniwersytetu w Kamieńcu Podolskim oraz Barbary Januszkiewicz dr nauk humanistycznych to miłe spotkanie i okazja do zaprezentowania pracy nowego przedszkola. To krótkie spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń i pogłębienie aktualnej wiedzy na temat systemu wychowania przedszkolnego w Polsce i na Ukrainie (okazuje się, że dostrzegamy wiele podobieństw jak i różnic). Obie Panie z nieukrywanym zachwytem przyglądały się pracy przedszkola, zwracając uwagę na warunki oraz bazę dydaktyczną, która jest ich marzeniem. To cenne słowa dodające skrzydeł.

Wierząc, że marzenia się spełniają życzymy wszystkiego najlepszego i zapraszamy do naszego przedszkola podczas następnej wizyty w Polsce. 

Dyrektor MP11           

Previous Next

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. 

Previous Next

26 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Języków Obcych. Każda z grup przedstawiała inne państwo. Tego dnia zabraliśmy naszych przedszkolaków w podróż po kilku krajach m.in. do Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Dzieci poprzez zabawę miały możliwość zapoznania się z charakterystycznymi elementami kultury danego państwa. 

Kalendarz

January 2020
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

O nas

Miejskie Przedszkole Nr 11
ul. Kraszewskiego 1
37-500 Jarosław
dyrekcja(at)mp11.jaroslaw.pl
sekretariat(at)mp11.jaroslaw.pl