Zdjecie promocyjne

A zaczeło się to tak...

Dawno, dawno temu w pewnej odległej krainie mieszkała sobie malutka papużka Milusia. Lubiła ona bardzo przygody i ciągle szukała nowych wrażeń. Pewnego pięknego dnia spotkała pieska – Mruczka. Od tamtej pory malutki piesek przychodził do Milusi, aby się z nią pobawić. Ponieważ Milusi znudziły się już zabawy pod domkiem, zapytała Mruczka czy wybrałby się z nią na poszukiwanie prawdziwej przygody. Piesek bez wahania zgodził się. Następnego dnia udali się w poszukiwaniu tejże przygody. Szli i szli aż ujrzeli przed sobą las, a nad nim wspaniały pałac. Nagle usłyszeli głos zapraszający ich do środka. Papużka wraz z pieskiem podążyła za nim. Kiedy weszli do lasu. Tenże głos powiedział:

               - Jeśli chcecie dostać się do magicznego pałacu, musicie odnaleźć prawdziwy skarb, który znajduje się bardzo blisko…

Milusia wraz z Mruczkiem zaciekawieni tym co znajduje się w pałacu postanowili przeszukać las, aby odnaleźć skarb. Szukali drogi, która zaprowadzi ich do pałacu i chodziaż wydawał się tak blisko, nigdzie nie było ścieżki prowadzącej do niego. Szukali skarbu całe dnie i noce ale nigdzie go nie było. Pewnego dnia Milusia zaproponowała Mruczkowi aby się rozdzielili, a kiedy zajdzie słońce spotkali przy starym dębie.  Milusia i Mruczek podążyli w swoim kierunku. Szukali i szukali ale nigdzie nic nie było. Ponieważ zapadał już zmrok, Milusia szybciutko przyleciała pod stary dąb. Kiedy tam dotarła Mruczka jeszcze nie było. I tak minęło kilka chwil, a Milusia coraz bardziej niepokoiła się o pieska.  W końcu postanowiła udać się w stronę, w którą podążył Mruczek, aby go odnaleźć. Szukała go wiele godzin, aż w końcu usiadła i zaczęła głośno płakać:

               - Mruczku, mój drogi przyjacielu, gdzie jesteś? ! :)

W tej chwili ujrzała przed sobą ścieżkę. Podążyła za nią i zobaczyła drzwi do pałacu. Wleciała do środka, a przed nią ukazał się Mruczek. Oboje bardzo się ucieszyli. Wtem usłyszeli głos mówiący:

               - Odnaleźliście prawdziwy skarb. Jest nim „przyjaźń”. Od tej pory pałac będzie miejscem prawdziwej przyjaźni.

W miejscu pałacu powstało Miejskie Przedszkole nr  11, w którym największym skarbem jest przyjaźń  ;)

Agnieszka Hanas

Witaj na stronie MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NUMER 11  w Jarosławiu

Zajęcia językowe

Zajęcia językowe

 • język angielski
 • język niemiecki
 • język migowy
Zajecia terapeutyczne

Zajecia terapeutyczne


 • zajęcia z terapii ręki
 • zajęcia z korekcji wad postawy
 • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
 • specjalistyczne zajęcia logopedyczne
Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe


 • zajęcia leśne
 • programowanie
 • metoda aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss
 • dzień eksperymentu
 • zajęcia twórcze
 • zajęcia teatralne

Przedszkole, w którym rozwijamy KOMPETENCJE JĘZYKOWE

Dlaczego Przedszkole numer 11

Zalety naszego przedszkola:
 • Nowocześnie urządzone sale, dostosowane do potrzeb dzieci.

 • Bogata oferta zajęć dodatkowych.

 • Zaangażowana i dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Wyposażenie sal przedszkolnych

Nasze sale to miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Wiemy że zachodzą w nich procesy rozwojowe, np. społeczne, poznawcze, także emocjonalne. Dokładamy wszelkich starań aby dzieci czuły się w nich dobrze.

Nauka przez zabawę

Przedszkole przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole, oraz wspiera indywidualny potencjał rozwojowy każdego wychowanka. Dzieci nabywają wiedzę poprzez przyswajanie oraz aktywne poszukiwanie i odkrywanie nieznanych sfer.

Aktywność twórcza dziecka to jego rozwój

Atmosfera bezpieczeństwa oraz akceptacji sprzyja rozwojowi dziecka. Zwiększa się przez to jego  ciekawość świata, samodzielność,  samoocenę oraz otwartość na nowe doświadczenia. 

Prawdziwy przyjaciel to skarb

Przyjaźń uczy maluchy tolerancji, cierpliwości, empatii, szacunku, dochodzenia do konsensusu, negocjowania zasad, solidarności, prawdomówności oraz dyskrecji.
Przyjaźń dzieci to wzór relacji spontanicznej, ufnej i bezinteresownej.

Przedszkole to wszechstronny rozwój malucha

Dziecko wchochądzc w grupę równieśnikow uczy się. Dostaje nowe bodźce oprócz znanych mu do tej pory relacji rodzinnych. Uczy się nowych ról społecznych, odkrywa nowe prawa i obowiązki. Stoi przed koniecznością akceptacji obowiązujących w grupie norm, standardów i wartości.
KREATYWNE PRZEDSZKOLE, w którym chcemy rozwijać twórczego Malucha

Nasze grupy

grupa 3 latków

Koliberki

Nazywamy się Koliberki. Do grupy chętnie przybywamy, gdzie nowe umiejętności zdobywamy. Tutaj rysujemy, bawimy się oraz wiele ciekawych rzeczy poznajemy. U nas jest wesoło i bajkowo.

grupa 3 i 4 latków

Słowiki

Nasza grupa to Słowiki - jesteśmy czterolatkami i chętnie uczęszczamy do naszego przedszkola. Lubimy odkrywać świat, jesteśmy otwarci i bardzo pogodni. Podczas zabaw dydaktycznych, tematycznych oraz konstrukcyjno-manipulacyjnych, każdego dnia odkrywamy coś nowego. Kochamy ruch, więc chętnie bierzemy udział w grach i zabawach ruchowych, często przy tym podśpiewując. W przedszkolu rozwijamy swoje umiejętności, jesteśmy twórczy i dociekliwi, potrafimy już sami zorganizować sobie nasz czas. Staramy się być samodzielni i koleżeńscy, znamy świetnie zasady bezpieczeństwa i zgodnego współżycia w grupie :)

grupa 4 latków

Papużki

Hello Everyone!

Grupa Papużki - to właśnie tu codziennie odwiedza nas jeden z Baby Beetles, który bawi się z nami i uczy języka angielskiego. Papużki również wcielają się w rolę fantastycznych postai w trakcie zajęć teatralnych. Las, natura to temat przewodni zajęć sensorycznych, które Papużki uwielbiają. U nas nie sposób się nudzić:) See you later! :)
grupa 5 latków

Skowronki

Nasza grupa to „Skowronki”. Jesteśmy ciekawi świata oraz interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Chodzimy do przedszkola już trzeci rok, więc dobrze się znamy, nawiązując ze sobą przyjaźnie. Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola oraz uczestniczymy w różnych zajęciach i zabawach. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Bardzo lubimy tańczyć i śpiewać, również w języku angielskim. Wykonujemy prace plastyczne różnymi technikami. Cały czas uczymy się samodzielności w działaniu i doskonalimy nasze umiejętności samoobsługowe. Dbamy o naszą salę odkładając zabawki na swoje miejsca. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania  i doświadczenia.
grupa 5-6 latków

Sówki

Jesteśmy najstarszą grupą w naszym przedszkolu.

Ciekawi nas jak pisze się nasze imię, jak się głoskuje słowo "cebula", ile sylab ma słowo "hulajnoga" oraz co tak naprawdę znaczy słowo "ekologia”, „klimat”, skąd bierze się prąd w gniazdkach, kiedy dinozaury wyginęły, ile cukierków będę mieć, gdy… Bardzo chcemy nauczyć się czytać nasze ulubione książeczki. W naszej grupie jest bardzo fajnie, jesteśmy bardzo koleżeńscy oraz pomagamy sobie nawzajem we wszystkim. 

Nasze dzieci

Posiadają motywację do uczenia się. Nabywają umiejętności uważnego słuchania i logicznego myślenia, jak również praktycznego korzystania ze zdobytych wiadomości. Potrafią radzić sobie z trudnościami. Są samodzielne, aktywne, kreatywne i chętne do podejmowania nowych wyzwań,

Posiadają podstawową wiedzę o środowisku społecznym, przyrodniczym i kulturowym. Przestrzegają praw innych ludzi, zasad bezpieczeństwa, higieny, dbałości o zdrowie i sprawność fizyczną.

Dostrzegają i szanują potrzeby innych ludzi, odmienne postawy, przekonania, upodobania oraz poglądy. Szanują symbole narodowe, środowisko naturalne oraz przyrodę.

Nie obawiają się występować publicznie, dzielić się swoimi pomysłami, osiągnięciami oraz sukcesami, wykazywać inicjatywę w działaniu, jak również prosić o radę lub pomoc.

 • przyjaźń
 • nauka
 • opieka
 • zabawa
Bezpieczeństwo
Działania profilaktyczne przedszkola to:
 • przybliżenie dzieciom zagrożeń na które mogą być narażone
 • nauka odpowiedzialności za swoje czyny, przewidywanie skutków
 • nauka radzenia sobie w różnych sytuacjach
 • nauka podejmowania właściwych decyzji
Szczęście
Edukacja

Edukacja i dobro dzieci to nasze główne priorytety

Dodatkowe kwalifikacje kadry przedszkolnej


 • Sensoplastyka
 • Korekcja wad postawy
 • Edukacja, diagnoza i terapia dzieci z autyzmem
 • Pedagogika specjalna – oligofrenopedagogika
 • Fizjoterapia
 • Język migowy
 • Filologia angielska
 • Filologia niemiecka

O nas

Miejskie Przedszkole Nr 11
ul. Kraszewskiego 1
37-500 Jarosław
dyrektor@mp11.jaroslaw.pl
sekretariat@mp11.jaroslaw.pl

 

Nowości

26 październik 2022
21 październik 2022